Comarch ERP Optima to najpopularniejszy w Polsce system do zarządzania małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Swój udział rynkowy zawdzięcza głównie zastosowaniu do każdego z obszarów operacyjnych prowadzenia działalności. System składa się z dziesięciu modułów (faktury, płace, kasa/bank, sprzedaż, handel z magazynem, CRM i serwis, raportowanie i analizy, finanse i przepływy pieniężne, rozwiązania mobilne, sprzedaż w internecie). Każdy z wymienionych modułów może działać łącznie lub rozłącznie od drugiego co daje dużą elastyczność wyboru. Również dzięki swej wszechstronności Comarch ERP Optima może być wdrożony w każdej branży. Producent oprogramowania zapewnia najwyższy standard w zakresie zgodności z obowiązującymi przepisami oraz regulacjami, dla tego Optima to system do  biur rachunkowych oraz kancelarii doradców podatkowych.

 

 

Moduły Comarch ERP Optima

 

Comarch Optima TBP Technology Business Partners moduly

 

Kiedy warto wdrożyć system ERP?

 

 

Największym mitem dotyczącym systemów ERP jest ten mówiący, że są rozwiązaniami wyłącznie dla dużych firm. Po pierwsze, na rynku znajdują się rozwiązania przygotowywane pod firmy różnej skali i tak np. Comarch posiada w swojej gamie Comarch ERP XT – dla mikroprzedsiębiorstw (nawet jednoosobowych), Comarch ERP Optima – dla małych i średnich przedsiębiorców. Po drugie, systemy ERP są projektowane w sposób

modułowy, więc implementuje się tyle funkcjonalności, ile się rzeczywiście potrzebuje, a dodatkowe można uruchomić w każdej chwili.

 

Wdrożenie systemu ERP rozwiąże następujące wyzwania operacyjne:

  • Obniżenie kosztów działalności w długim terminie – uporządkowanie danych, zwiększenie efektywności procesów poprzez integrację w jednym systemie, mniejsze obciążenie pracowników powtarzalnymi czynnościami, zniwelowanie kosztów przekładają pomyłek.
  • Podniesie efektywność działania – poprzez wyeliminowanie powtarzalnych, mechanicznych czynności. Pozwala definiować i automatyzować ścieżki procesów, uporządkowuje przepływ informacji oraz obieg dokumentów. Podnosi sprawność działania w każdym obszarze biznesowym.
  • Uprości proces decyzyjny – poprzez dostarczenie danych w postaci wykresu, raportu lub analizy za pomocą kilku kliknięć. Pozyskanie aktualnych informacji nie wymaga angażowania dodatkowych osób i przepisywania danych z jednego miejsce w drugie.
  • Zwiększa bezpieczeństwo danych – system ERP działa na jednej zintegrowanej bazie danych z której automatycznie robiona jest kopia zapasowa. To także możliwość zarządzania dostępem do informacji dla poszczególnych użytkowników.

 


Warto również poznać korzyści wskazane przez samych użytkowników jako najważniejsze podczas ankiety przeprowadzonej przez Comarch SA w 2016 roku:

 

 

Optima Comrach Technology Business Partners TBP

 

 

 

Jak wygląda projekt wdrożeniowy ERP w Technology Business Partners?

 

1. Analiza potrzeb klienta – każdy proces w naszej firmie zaczyna się od wsłuchania w potrzeby klienta, tylko wtedy powstają rozwiązania spełniające oczekiwania.

2. Opracowanie rozwiązania – w ramach zespołu projektowego wykorzystujemy naszą najlepszą wiedzę oraz doświadczenie i przygotowujemy plan.

3. Prezentacja rozwiązania potencjalnemu klientowi wraz z kosztorysem.

4. Realizacja projektu.

5. Odbiór projektu przez klienta, przekazanie dokumentacji technicznej.

6. Utrzymanie. Technology Business Partners bierze odpowiedzialność za każdy zrealizowany projekt i wdrożony system, dlatego każdemu klientowi oferujemy usługę bieżącego utrzymania oraz rozwoju wdrożonych przez nas systemów.

 

 

Technology Business Partners

 

Technology Business Partners Sp. z o.o. 

ul. Pożaryskiego 28, lok. 22/101
04-703 Warszawa


tel. kontaktowy: +48 665 056 495
e-mail: biuro@tbp.com.pl

 

NIP:9522203190

REGON:385308828

KRS:0000822896

 

Jak dbamy o Twoje dane, sprawdź tutaj.

Dziękujemy ! e-mail został przesłany.
Twój e-mail
Telefon
Treść wiadomości

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (Technology Business Partners, Pożaryskiego 28, Bud 22, pom. 101, 04-703 Warszawa) w celu prowadzenia korespondencji drogą elektroniczną. Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.

Przepisz nazwę z obrazka