comarch-text
comarch erp xt-logoH

Wsparcie początkujących przedsiębiorców

 

System Comarch ERP XT to innowacyjne rozwiązanie pozwalające efektywniej zarządzać mikroprzedsiębiorstwami i powstającymi startupami. Mechanizm rozwiązania ułatwia rozwój długofalowej strategii biznesowej. Pomaga on obsłużyć kluczowe procesy biznesowe.

Oprogramowanie Comarch ERP XT to świetna opcja dla nowych biznesów dopiero rozpoczynających swoją działalność. Rozbudowany system pomaga wyeliminować liczne obowiązki firmowe, poprzez zastąpienie czynności manualnych automatyczną pracą programu. Pozwala on uporządkować działanie przedsiębiorstwa i zwiększyć jego produktywność.

Zalety wykorzystania

Comarch ERP XT

Nowoczesny system wspierający startupy i mikroprzedsiębiorstwa działa na wielu płaszczyznach:

Sprzedaż

Dzięki modułowi POS będziesz w stanie szybciej obsługiwać swoich klientów. Moduł jest przygotowany tak, aby sprzedawcy mogli całą uwagę skupić na kliencie, a nie powtarzalnych czynnościach związanych z obsługą transakcji. Podczas wystawiania paragonu lub faktury VAT otrzymasz inteligentne sugestie o interesujących Klienta produktach i towarach powiązanych ze sprzedawanymi. W każdej chwili możesz łatwo dodać rabat dla wybranej pozycji lub całego paragonu. Cała sprzedaż odbywa się na dowolnym urządzeniu mobilnym połączonym z drukarką fiskalną oraz terminalem płatniczym, co dodatkowo ułatwi pracę sprzedawcy.

E-sklep

Comarch ERP XT to nie tylko sprzedaż w placówkach stacjonarnych, ale również w Internecie. Dzięki pełnej integracji e-sklepu z modułem magazynowym, dodawanie nowych produktów oraz aktualizowanie ilości zrobisz jednym kliknięciem. Tego typu automatyzacja sprzedaży pomaga zaoszczędzić czas na niepotrzebnych manualnych czynnościach, podnieść jakość obsługi poprzez wyeliminowanie błędów oraz przyspieszyć realizację zamówień. Comarch e-sklep to także hosting
w bezpiecznym i wydajnym miejscu.

Księgowość

To łatwy i prosty sposób prowadzenia księgi przychodów i rozchodów lub ksiąg handlowych. Wprowadzanie większości dokumentów odbywa się automatycznie dzięki systemowi optycznego rozpoznawania faktur. Comarch ERP XT ułatwia realizację obowiązków sprawozdawczych, takich jak wysłanie pliku JPK, przelewu metodą Split-Payment czy deklaracji podatkowych.

Magazyn

Korzystając z Comarch ERP XT masz swój magazyn pod kontrolą bez względu na to gdzie jesteś. Dzięki niemu możesz szybko i elastycznie podejmować decyzje. Integracja pomiędzy magazynem a punktami sprzedaży, pozwoli uniknąć zamówień na towary niedostępne oraz szybko wystawiać je na portalach aukcyjnych.

Optyczne rozpoznawanie faktur (OCR)

Masz dużo faktur zakupowych, które dostajesz e-mailowo lub na papierze? Dzięki Comarch ERP XT zapomnisz o ich ręcznym przepisywaniu do systemu - zrobi to za Ciebie system OCR. Faktura może być w dowolnym formacie graficznym, liczy się tylko jej czytelność.

Wypróbuj Comarch ERP XT w swojej firmie do 6 miesięcy za darmo!

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest system ERP?

Służy on do zarządzania firmą oraz ułatwia pracę zarówno menadżerom jak i pracownikom liniowym. Automatyzuje powtarzalne czynności oraz ułatwia dostęp do wszelkich informacji.

Jakie odniosę korzyści z wdrożenia systemu ERP?

Generuje on duże oszczędności – firmy, które wdrożyły Comarch ERP obniżyły koszty średnio o 57%. Uzyskasz również wyższą wydajność, ponieważ Twoi pracownicy będą mieli więcej czasu na realizację kluczowych zadań.  Ułatwisz sobie podejmowanie i planowanie decyzji, dzięki stałemu dostępowi do dokładnych i aktualnych danych.

Czy system ERP jest wyłącznie przeznaczony dla dużych firm?

Nie, są one również dostosowane do mikrofirm. Im wcześniejsze stadium rozwoju firmy, w którym została podjęta decyzja o wdrożeniu ERP, tym większe korzyści w przyszłości.

Warto kupić i wdrożyć system ERP samemu, czy skorzystać z pomocy fachowców?

Zdecydowanie lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów. Pomimo, że systemy ERP są łatwe w obsłudze, ich maksymalne wykorzystanie jest zależne od wdrożonych automatyzacji oraz szkolenia. Świadomy wybór systemu dla osoby spoza branży jest trudny, dlatego warto powierzyć to doświadczonemu partnerowi.

Czy jeśli wdrożę ERP, to system będzie działać "na zawsze"?

Wdrożenie systemu ERP jest wejściem na nową ścieżkę rozwoju biznesu. Zakup i udane wdrożenie jest tylko jej początkiem. Oprogramowania tego typu odznaczają się dużą elastycznością i zmieniają się na przestrzeni czasu, tak jak zmieniają się firmy oraz rynki, aby zawsze spełniać wymagania użytkowników.