tbp_aplikacje_mobilne

Aplikacje mobilne

 

Aplikacje mobilne

 

Urządzenia mobilne, to rzecz bez której ogromna ilość osób dzisiaj, nie wyobraża sobie życia. Towarzyszą nam praktycznie 24 godziny na dobę. To one budzą nas o wyznaczonych godzinach, pozwalają nam na kontakt z najbliższymi a często nawet są naszym narzędziem pracy.

 

Wszystko to jest możliwe dzięki odpowiednio napisanym aplikacją mobilnym. Tak zwane „apki” możemy podzielić w zależności od celu i sposobu korzystania, głównymi kategoriami aplikacji są:

  • Samodzielne – działające bez dostępu do internetu
  • Klienckie – na potrzeby klienta, łączące z odpowiednim serwerem przez internet
  • Internetowe – w postaci stron mobilnych
  • Rozrywkowe – różnego rodzaju gry lub platformy społecznościowe

Rynek aplikacji mobilnych

Jedną z firm która zajmuję się profesjonalnym tworzeniem aplikacji mobilnych pod preferencje klienta jesteśmy my. Technology Business Partners to lata doświadczeń i setki napisanych aplikacji z różnych kategorii. Aplikacje mobilne pisane są w trybie responsywnym, co oznacza mniej więcej tyle, że na każdym smartfonie, niezależnie od jego wielkości czy modelu, aplikacja sama będzie dostosowywała wielkość interfejsu. Jedną z najważniejszych cech „apek” jest bezpieczeństwo, to właśnie firma która tworzy programy odpowiada za odpowiednie uszczelnienie aplikacji, robimy to wzorowo i bezbłędnie.

 

Rynek urządzeń i aplikacji mobilnych rozwija się z niesamowitą szybkością. Powstały nawet oficjalne aplikacje rządowe które ułatwiają korzystanie z opieki zdrowotnej i pozwalają na przechowywanie wszystkich ważnych dokumentów w jednym miejscu, czyli naszym smartfonie. W czasach pandemii powstały również aplikację które ułatwiały potwierdzenie pobytu na kwarantannie dzięki wykorzystaniu opcji lokalizacji w naszym telefonie.

 

Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm decyduje się na własną spersonalizowaną aplikację która zachęca i ułatwia korzystanie z usług owych firm. Najpopularniejszymi systemami na które są pisane aplikacje jest obecnie Andorid oraz iOS. W Androidzie aplikacje pobieramy ze Sklepu Play, jednakże po nadaniu odpowiednich uprawnień istnieje opcja aby pobrać również aplikacje bezpośrednio z internetu z ominięciem sklepu play. W iOS takie zachowanie jest niemalże nie możliwe. Wszystkie aplikacje muszą przejść do app store i stamtąd właśnie zostają pobieranie, nie ma opcji nadania uprawnień i pobrania dowolnej aplikacji z ominięciem app store.

Dlaczego aplikacje mobilne są tak popularne?

Najprostszą odpowiedzią na to pytanie jest, wygoda. Wiele z aplikacji w zdecydowany sposób ułatwia nam korzystanie z różnych usług. Jedną z takich usług może być bankowość. Dzięki urządzeniu mobilnemu z odpowiednią aplikacją, nie musimy już pojawiać się w placówce pocztowej aby wykonać przelew. Wystarczy kilka kliknięć i gotowe, możemy dokonać to z każdego miejsca na świecie w którym jest dostęp do internetu.

Podsumowując

Aplikacje mobilne zyskują niesamowitą popularność a co za tym idzie ich rynek rozwija się bardzo dynamicznie. Dzięki atutom takim jak:

  • Wygoda
  • Bezpieczeństwo
  • Szybkość działania

Coraz więcej ludzi wybiera korzystanie z usług mobilnych po przez właśnie aplikacje. Wiele z firm decyduję się na stworzenie własnej spersonalizowanej aplikacji, które ułatwią klientom korzystanie z usług, jednak zanim powstanie aplikacja trzeba wybrać odpowiednią firmę która się tym zajmie. Gwarantujemy że sprostamy wszystkim wymaganiom i stworzymy aplikację o której państwo marzycie.