handel3

Nowoczesne zastosowania 

W zarządzaniu sektorem handlu

Handel tradycyjny to ogromna część Polskiej gospodarski i wciąż wielki potencjał biznesowy do zagospodarowania.
Utrzymywanie wyników oraz udziału rynkowego w obecnych czasach, kiedy to branża eCommerce rośnie w siłę i pojawia się coraz większa konkurencja, jest wielkim wyzwaniem. Należy podążać za technologią, aby dać sobie szansę na osiągnięcie sukcesu. Największe na świecie firmy handlowe, jakie w ciągu ostatnich dziesięciu lat odniosły spektakularny sukces, doszły do tego dzięki zrozumieniu, że największym wyzwaniem dla nich jest właśnie handel internetowy.

Polem bitwy o rynek stały się na nowoczesne systemy IT oraz analiza danych. Można by wysnuć daleko idący wniosek, że nie jest korzystne w obecnych czasach otwieranie nowych biznesów handlowych lub rozwijanie już tych istniejących. Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. To szansa zajęcia miejsca lub poszerzenia własnego udziału rynkowego. Kluczowe dla zwycięstwa lub porażki będą dwa czynniki – jak szybko zaczniemy adaptować technologię oraz kogo wybierzemy jako jej dostawcę.

Technology Business Partners zaufało i wybrało najbardziej rozwiniętą, doświadczoną Polską firmę Comarch. Oprogramowanie tej właśnie firmy jest najlepiej dostosowane do realiów panujących na polskim rynku pośród wszystkich dostępnych w kraju. Rozwiązania Comarch wykorzystuje się bardzo chętnie w branży handlowej od lat dziewięćdziesiąt poprzedniego stulecia przez takie firmy jak m.in. Conhpol, Puccini, Goplana i wielu innych. Nie można pominąć istotnego faktu, że systemy dla branży handlowej są dostępne nie tylko dla dużych firm, ale również dla mikro i małych biznesów.

Comarch ERP XT – kompleksowy i nowoczesny system ERP dla jednoosobowych działalności gospodarczych i mikro przedsiębiorców.

Comarch ERP XT powstał z myślą o małych biznesach i dużych oczekiwaniach. Jest to prosty i intuicyjny system do zarządzania firmami prowadzącymi małe sklepy. Posiada szereg funkcjonalności jak:

 • 01

  Faktury

  Od teraz możesz w pełni zautomatyzować wystawianie wszystkich typów faktur. Dzieje się to na podstawie danych ze sklepu internetowego lub posiadanej bazy kontrahentów.

 • 02

  OCR

  Jest to automatyczne rozpoznawanie faktur. Niezwykle pomocna funkcjonalność, która spowoduje, że nie stracisz więcej wielu godzin na wprowadzanie faktur zakupowych do systemu, ponieważ Comarch OCR wykona to za Ciebie.

 • 03

  Magazyn

  Bardzo duże usprawnienie komunikacje. System automatycznie kontroluje stan magazynowy, a także blokuje możliwość sprzedaży niedostępnych produktów. Wykonanie inwentaryzacji i spisu z natury zostanie wykonane szybko i automatycznie.

 • 04

  Księgowość

  Od teraz możesz swobodnie prowadzić rachunkowość Twojej firmy w intuicyjny i bezbłędny sposób, nie ważne czy masz książkę przychodów czy księgi rachunkowe. System Comarch ERP XT przejmuje kontrolą i czuwa nad poprawnością danych, a także pomaga aktualizować stan magazynowy oraz wszelkie poniesione koszty.

 • 05

  Punkt Obsługi Sprzedaży (POS)

  Jest to aplikacja dedykowana na tablety. Umożliwia ona przyjmowanie zamówień, a także prezentację towarów, nadawanie rabatów. Ułatwia sprzedaż poprzez prezentowanie podobnych lub powiązanych produktów, umożliwia automatyczne wystawienie dokumentów sprzedaży.

 • 06

  Księgowość

  Oferowany przez nas nowoczesny system posiada możliwość prowadzenia księgowości formie KPiR oraz ksiąg handlowych.

 • 07

  Drukarka fiskalna

  Chcesz zautomatyzować wystawianie paragonów? Zrobisz to dzięki naszemu systemowi.

 • 08

  Raporty BI

  Możesz na bieżąco kontrolować panujące trendy sprzedaży oraz rentowność. System pozwala na szybkie i intuicyjnie zdobywanie wszystkich danych niezbędnych do podejmowania decyzji biznesowych.

 • 09

  eSklep

  Stwórz swój własny, profesjonalny sklep internetowy w oparciu o nowoczesne oprogramowanie i poszerz grono swoich klientów. Za pomocą wyłącznie jednego kliknięcia wystawiaj swoje oferty równolegle na allegro.pl, wszystko.pl oraz najpopularniejszych porównywarkach cenowych. Moduł zapewnia profesjonalny hosting, który zapewni płynne działanie sklepu bez względu na ilość odwiedzających.

System Comarch ERP XT jest podzielony na moduły dzięki temu wybierasz wyłącznie te, których potrzebujesz i tylko za nie płacisz!

Karol_Sadek_blog_zdaniem eksperta TBP

Karol Sadek

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu

+48 665 056 495

 karol.sadek@tbp.com.pl

Okiem eksperta Technology Business Partners:

Comarch ERP XT jest dobrym rozwiązaniem dla mikro przedsiębiorców, którzy myślą długoterminowo o rozwoju swoich biznesów. Jest to bardzo przyszłościowa usługa IT dostępna dla handlu. Dzięki jej zastosowaniu firma osiąga wysoką wydajność pracy, eliminuje manualnie wykonywanie czynności, które są mało produktywne. Zyskuje także w oczach klienta profesjonalny wizerunek, zarezerwowany dotąd dla branży eCommerce. Możliwość automatycznego wystawiania towaru w Internecie umożliwia wejście na wyższy poziom handlu. Warto też wspomnieć, że wraz z rozwojem firma może bez większego wysiłku przejść na inny system z rodziny Comarch np. Comarch ERP Optima, a więc rozwiązania IT będę rosnąć, wraz ze wzrostem rozwojem firmy.

Comarch ERP Optima – system najchętniej wybierany na rynku przez Polskie firmy

Comarch ERP Optima to najpopularniejsze narzędzie IT do zarządzania małymi i średnimi firmami na Polskim rynku. Według badań przeprowadzonych wśród użytkowników ERP Optima, aż 83% dostrzega, że jego wdrożenie poprawiło ogólną efektywność firmy a aż 50% zauważyło redukcję kosztów dzięki implementacji tego systemu. Systemy tego typu są coraz częściej wybieraną usługą IT dla firm przez najbardziej innowacyjne podmioty z branży handlu tradycyjnego. Firma Comarch tworząc system ERP Optima uwzględniła potrzeby handlu i zaprojektowała dedykowane moduły oraz narzędzi wspomagające. Swoimi funkcjonalnościami rozwiązanie pokrywa wszystkie obszary działalności związane z prowadzeniem biznesu w branży handlu tradycyjnego:

Handel

Wystawiaj faktury i paragony jednym kliknięciem, zautomatyzuj komunikację z drukarką fiskalną oraz terminalem płatniczym.

Analizy biznesowe

Zbieraj dane sprzedażowe, poznaj preferencje klientów i osiągaj lepsze wyniki. Usprawnij proces decyzyjny, nie zabierając czasu na przygotowanie danych.

CRM

Dzięki któremu możesz ewidencjonować interakcje pomiędzy sklepem a klientem, planować kanały kontaktu oraz marketingu. Dla firm opierających swą działalność o sprzedaż jest to najważniejszy moduł systemu zawierający najistotniejsze dane o Klientach.

Magazyn

Zautomatyzuj zarządzanie stanem towarów w sklepie własnym, hurtowni oraz wszystkich magazynach. Jednym kliknięciem generuj dokumenty wydania i przyjęcia zewnętrznego, spisu z natury oraz inwentaryzacji. Połączenie modułów handel oraz magazyn, powoduje znaczące przyspieszenie w zbieraniu zamówień oraz ich realizacji.

Finanse i przepływy pieniężne

Kontroluj przepływy finansowe firmy, stan gotówki oraz planowane wydatki. Zarządzanie płynnością stanie się łatwe i intuicyjne, a posiadane zasoby będą pracować efektywniej.

System Comarch ERP Optima jest podzielony na moduły dzięki temu wybierasz wyłącznie te, których potrzebujesz i tylko za nie płacisz!

Karol_Sadek_blog_zdaniem eksperta TBP

Karol Sadek

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu

+48 665 056 495

 karol.sadek@tbp.com.pl

Okiem eksperta Technology Business Partners:

Comarch ERP Optima to najlepszy wybór dla małych i średnich przedsiębiorstw. Nadal jest to prosty nieskomplikowany system, na którym są w stanie pracować osoby władające podstawowymi umiejętnościami komputerowymi. Z drugiej podnosi on wydajność pracy i pozwala wprowadzić zarządzanie firmą na światowym poziomie. Jest doskonałym narzędziem, zarówno dla pracowników jak i właścicieli firm. Dzięki automatyzacji procesów obsługa klienta, zamówień czy zarządzanie zapasami stają się prostsze i uporządkowane. Nie wyobrażam sobie firmy handlowej, która stawia sobie ambitne cele rozwojowe nie inwestując w takie narzędzia jak system ERP. Dane, które gromadzi ten system i ich wykorzystanie, będą decydować o przyszłości firmy i jej zyskach w kolejnych latach.

Fortinet – bezpieczne prowadzenie firmy handlowej

Ataki na firmy są głównym źródłem dochodów dla zorganizowanej cyberprzestępczości. Główne kierunki działania są dwa – szyfrowanie danych oraz ich kradzież. Niestety wyciek danych osobowych oznacza dla firmy utratę reputacji, wysokie kary z tytułu RODO, a w konsekwencji coraz częściej bankructwo. Zapewnienie bezpieczeństwa sieciowego jest jedną z kluczowych kwestii obok szerokiego asortymentu towarów i wysokiej jakości obsługi Klienta.

Produkty z rodziny Fortinet pozwalają kompleksowo zabezpieczyć firmę przed takimi zagrożeniami jak między innymi: ataki hakerów, szyfrowaniem dysków czy utrata danych z winy pracownika. Przewagami rozwiązań Fortinet nad konkurencją są kompleksowość oraz skalowalność. Opierając się na rozwiązaniach tej marki można stworzyć kompleksową ochronę sieciową całego przedsiębiorstwa.

circle-cropped

Albert Brzozowski

Dyrektor IT

+48 781 418 168

albert.brzozowski@tbp.com.pl

Okiem eksperta Technology Business Partners:

Klienci robiąc zakupy przekazują sprzedawcy wrażliwe dane takie jak adres e-mail, numer telefonu czy adres zamieszkania. Zabezpieczenie ich przed atakami powinno być priorytetem każdego przedsiębiorstwa z branży eCommerce. Jako firma świadcząca usługi IT dla firm rekomendujemy klientom produkty firmy Fortinet, które tworzą zintegrowane środowisko. Dzięki temu można zabezpieczyć firmę bardziej kompleksowo i w lepszej cenie, niż dobierając do siebie rozwiązania różnych firm. Po drugie zyskujemy gwarancję, że ochrona zasobów IT będzie współgrać i działać w zharmonizowany sposób.