opensearch_tbp2

Co to jest OpenSearch ?

OpenSearch to zestaw narzędzi na przetwarzania i analizy danych. W skad OpenSearch wchodzą takie narzędzia jak:

  • OpensSearch HTTP jako silnik bazy danych oparty na Apache Lucene. Dane załadowane do OpenSearch mogą być przedszukiwane pełnotekstowo po jeddnym lub kilku indeksach. Istnieje wiele możliwości wykonywania zapytań łącznie z agregacją wyników.
  • OpenSearch Dashboards HTTP służące do wizualizacji danych. Istnieje tu możliwość instalacja wielu wtyczek oraz zarządznia między innymi bezpieczeństem, alarmami, indeksami.
  • agenci i moduły HTTP do ładowania danych. Wiele z nich jest kompatybilna z Elasticsearch OSS takie jak: Beats, Logstash, Fluentd, FluentBit czy OpenTelemetry.

Komponenty OpenSearch

Pełna lista komponentów wchodzących w skład OpenSearch można znaleźć tu. Możemy wymienić i opisać kilka z nich:

Zastosowanie

Narzędzie to doskonale sprawdza się gdzie jest potrzeba analizy danych, monitorowanie aplikacji w czasie rzeczywistym, wyszukiwanie określonych danych. Dane wejściowe mogą być modyfikowane za pomocą słowników bądź wyrażeń regularnych co pozwala na osiągnięcie bardzo dokładniej analizy. Istnieje możliwość integracji z innymi źródłami danych np Grafana HTTP lub wykorzystanie sterowników JDBC/ODBC. Narzędzie jest darmowe i stanowi dobrą alternatywę dla ElasticSearch’a.

Darmowe szkolenia i okresowe webinaria

Firma Technology Business Partners pracuje na terenie całego kraju. Prowadzimy darmowe szkolenia z zakresu bezpieczeństwa danych oraz wprowadzaniu nowych rozwiązań, takich jak właśnie Elastic/Opensearch. Prowadzimy również okresowe webinaria na które zapisać może się każdy. Zapraszamy do kontaktu!