Ecommerce1

Nowoczesne i skuteczne systemy

Zarządzania dla eCommerce

Branża eCommerce jest jedną z tych branż, które rozwijają się w ostatnich czasach najdynamiczniej, mając na uwadze pozostałe gałęzie gospodarki polskiej oraz światowej. Tempo rozwoju tej branży przyciągnęło na rynek dużą ilość nowych podmiotów i znacząco zwiększyło konkurencję.

Dziś nie wystarczą już wyłącznie niskie ceny, aby zbudować swój biznes w Internecie. Głównym czynnikiem sukcesu obecnie jest najwyższa jakość obsługi. Składa się na nią wiele czynników: komfort podczas procesu zakupowego, szybkość dostawy oraz możliwość zwrotu. Nie da się ukryć, że niemożliwe jest sprostanie tym wymogom bez zastosowania nowoczesnych usług IT. Warto budować swój sklep internetowy w oparciu o rozwiązania dla biznesu przygotowane przez sprawdzonego partnera.

POZNAJ 5 CZYNNIKÓW

Jakie gwarantują sukces branży eCommerce

Każda osoba, która decyduje się na prowadzenie własnego biznesu wie, że jego rozwijanie wymaga dużej ilości czasu, a także sporego zaangażowania. Wdrożenie nowoczesnych narzędzi eliminuje wiele powtarzalnych czynności, które łatwo można zautomatyzować. Bez pełnej automatyzacji ich wykonywanie jest niezwykle czasochłonne. Dzięki naszym rozwiązaniom zyskujesz cenny czas, pracujesz wydajniej, zmniejszasz ryzyko błędu, a Twoi klienci mają swoje zakupy zawsze na czas. Warto pamiętać, że wdrożenie technologii nie jest jednorazowym procesem, a jest ono długą ścieżką rozwoju, którą firma podąża latami. Dlatego warto wybrać partnera, który dostarczy najwyższej jakości doradztwo, wykona usługi IT związane z wdrożeniem i będzie stale wspierać rozwój i utrzymanie systemu.

Comarch ERP XT – nowoczesny system ERP dla jednoosobowych działalności gospodarczych i mikro przedsiębiorców.

Comarch ERP XT jest niezwykle prostym i intuicyjnym systemem do zarządzania firmami prowadzącymi małe sklepy internetowe i posiada szereg funkcjonalności jak:

 • 01

  e-Sklep

  Stwórz swój profesjonalny sklep internetowy w oparciu o nowoczesne, dedykowane dla przedsiębiorstw oprogramowanie. Wystawiaj swoje oferty jednym kliknięciem równolegle na allegro.pl, wszystko.pl i najpopularniejszych porównywarkach cenowych. Moduł ten zapewnia profesjonalny hosting, jaki pozwala na płynne działanie sklepu bez względu na ilość odwiedzających.

 • 02

  Raporty BI

  Miej pod kontrolą wszystko co najważniejsze. Bądź na bieżąco z trendami sprzedaży oraz rentownością. System pozwala szybko i intuicyjnie wydobyć wszystkie dane niezbędne do podejmowania decyzji biznesowych.

 • 03

  Faktury

  Nie trać czasu na manualne i czasochłonne wystawianie wszystkich typów faktur. Możesz to zrobić w pełni automatycznie na podstawie danych ze sklepu internetowego lub posiadanej bazy kontrahentów.

 • 04

  Magazyn

  Nasz system pozwala na automatyczne kontrolowanie stanu magazynowego. Blokuje on możliwość sprzedaży niedostępnych produktów, co gwarantuje doskonałą komunikację i zmniejsza ryzyko błędów. Wykonanie inwentaryzacji i spisu z natury, zostanie wykonane szybko i automatycznie.

 • 05

  OCR

  Zastanawiasz się, czy istnieje taka funkcjonalność, która pozwoli na rozpoznawanie faktur? Nasz system spowoduje, że nie stracisz więcej wielu godzin na wprowadzanie faktur do systemu. Comarch OCR wykona to za Ciebie.

 • 06

  Punkt Obsługi Sprzedaży (POS)

  Jest to nowoczesna na tablety, jaka umożliwia wykonywanie wielu czynności: przyjmowanie zamówień, prezentację towarów, nadawanie rabatów. Ułatwia sprzedaż poprzez prezentowanie podobnych lub powiązanych produktów, umożliwia automatyczne wystawienie dokumentów sprzedaży.

 • 07

  Księgowość

  Nasz system umożliwia prowadzenie księgowości w formie KPiR oraz ksiąg handlowych.

 • 08

  Drukarka fiskalna

  Wystawiaj paragony szybko, prosto i w pełni automatycznie.

System Comarch ERP XT jest podzielony na moduły, dzięki temu wybierasz wyłącznie te, których potrzebujesz i tylko za nie płacisz!

Karol_Sadek_blog_zdaniem eksperta TBP

Karol Sadek

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu

+48 665 056 495

 karol.sadek@tbp.com.pl

Okiem eksperta Technology Business Partners:

Comarch ERP XT jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla mikro przedsiębiorców, którzy myślą długoterminowo o rozwoju swoich e-sklepów. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych usług IT dostępnych dla eCommerce. Dzięki jej zastosowaniu firma osiąga wysoką wydajność pracy, bo eliminuje manualnie wykonywanie czynności, które są mało produktywne. To znacznie poprawia jej efektywność i zwiększa szansę na rozwój oraz sukces. Możliwość automatycznego wystawiania towaru na innych platformach eCommerce jest wysoko ceniona przez użytkowników. Warto też wspomnieć, że wraz z rozwojem firma może bez większego wysiłku przejść na inny system z rodziny Comarch np. Comarch ERP Optima, a więc rozwiązania IT będę rosnąć, wraz ze wzrostem jej potrzeb.

Comarch ERP Optima – system najchętniej wybierany na rynku przez Polskie firmy

Comarch ERP Optima to najpopularniejsze narzędzie IT do zarządzania małymi i średnimi firmami na Polskim rynku. Według badań przeprowadzonych wśród użytkowników ERP Optima, aż 83% dostrzega, że jego wdrożenie poprawiło ogólną efektywność firmy, a aż 50% zauważyło redukcję kosztów dzięki implementacji tego systemu. Systemy tego typu są coraz częściej wybieraną usługą IT dla firm przez najbardziej innowacyjne podmioty z branży e-Commerce. Swoimi funkcjonalnościami, rozwiązanie pokrywa wszystkie obszary działalności:

Magazyn

Zautomatyzuj zarządzanie stanem towarów w sklepie własnym oraz na innych platformach eCommerce. Jednym kliknięciem generuj dokumenty wydania i przyjęcia zewnętrznego, spisu z natury oraz inwentaryzacji.

Firmy kurierskie

Bądź bezpośrednio zintegrowany z systemami firm kurierskich: InPost Paczkomaty, InPost Allegro, DPD, DHL, Sendit, Poczta Polska.

CRM

Dzięki któremu możesz ewidencjonować interakcje pomiędzy sklepem a Klientem, planować kanały kontaktu oraz marketingu.

Analizy biznesowe

Narzędzie służące do pozyskiwania i analizowania danych, którymi dysponuje firma. Usprawnij proces decyzyjny, nie zabierając czasu na przygotowanie danych.

Finanse i przepływy pieniężne

Kontroluj przepływy finansowe firmy, stan gotówki oraz planowanymi wydatkami.

System Comarch ERP Optima jest podzielony na moduły dzięki temu wybierasz wyłącznie te, których potrzebujesz i tylko za nie płacisz!

Karol_Sadek_blog_zdaniem eksperta TBP

Karol Sadek

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu

+48 665 056 495

 karol.sadek@tbp.com.pl

Okiem eksperta Technology Business Partners:

Comarch ERP Optima to najlepszy wybór dla małych i średnich przedsiębiorstw. Nadal jest to prosty nieskomplikowany system, na którym są w stanie pracować osoby władające podstawowymi umiejętnościami komputerowymi. Z drugiej podnosi on wydajność pracy i pozwala wprowadzić zarządzanie firmą na światowym poziomie. Jest doskonałym narzędziem, zarówno dla pracowników jak i właścicieli firm. Dzięki automatyzacji procesów obsługa Klienta, zamówień czy zarządzanie zapasami stają się prostsze i uporządkowane. Nie wyobrażam sobie firmy, która stawia sobie ambitne cele rozwojowe nie inwestując w takie narzędzia jak system ERP.

Comarch e-Sklep – oprogramowanie do prowadzenia sklepów internetowych

Comarch e-Sklep to oprogramowanie do prowadzenia profesjonalnych sklepów internetowych. W dobie coraz większej konkurencji, wymagania techniczne klientów wobec sprzedawców w sieci rosną. Kupujący chcą w komfortowy sposób przeglądać ofertę na różnych urządzeniach, mieć do wyboru kilka metod płatności oraz różne opcje dostawy. Przedsiębiorcy stają przed dylematem budować biznes w oparciu o dedykowany system czy skorzystać z rozwiązania rynkowego?

Oprogramowanie Comarch e-Sklep umożliwia uruchomienie Twojego biznesu eCommerce od razu na najwyższym poziomie, bez ogromnych kosztów za napisanie oprogramowania oraz bez umowy lojalnościowej. Twój sklep będzie zintegrowany z czołowymi firmami kurierskimi oraz integratorami płatności. Oprogramowanie sklepu jest w pełni zintegrowane z systemami ERP Comarch XT oraz Optima, a komunikacja przebiega dwustronnie. Ze sklepu do ERP wysyłane są dane zamówienia, klienta oraz dane do faktury. Z ERP do sklepu informacje o towarach, dostępnej ilości, opisy, zdjęcia oraz atrybuty. Dzięki takiej współpracy zautomatyzowane jest przesyłanie zamówień, wystawianie dokumentów rozliczeniowych a także zarządzanie towarami na magazynie. Integracja sklepu i ERP jest wbudowanym elementem systemu i nie wymaga dodatkowego programowania. Dodatkowe korzyści jakie daje oprogramowanie Comarch e-Sklep to:

 • 01

  Nielimitowana ilość produktów, które można dodać (nie ma limitu również pod względem wielkości danych sklepu co jest unikalne na rynku).

 • 02

  Profesjonalny wygląd oraz wysoka jakość customer experience. Możliwość zamówienia zindywidualizowanej szaty graficznej.

 • 03

  Dane klientów są chronione przed niepowołanym dostępem dzięki zaawansowanym zabezpieczeniom.

 • 04

  Wbudowane narzędzia wspomagające pozycjonowanie strony w wyszukiwarce google.

 • 05

  Możliwość zamieszczania ofert w internetowej galerii handlowej wszystko.pl.

 • 06

  Możliwość prowadzenia kilku wersji językowych oraz płatności w różnych walutach.

 • 07

  Bezpieczny hosting w Comarch Data Center.

 • 08

  Brak umowy lojalnościowej, płatności w formie miesięcznego abonamentu.

Karol_Sadek_blog_zdaniem eksperta TBP

Karol Sadek

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu

+48 665 056 495

 karol.sadek@tbp.com.pl

Okiem eksperta Technology Business Partners:

Comarch e-Sklep to rozwiązanie dla każdego sprzedawcy internetowego. Poleciłbym je zwłaszcza osobom i firmom, które zaczynają swoją przygodę z handlem w Internecie. Po pierwsze bo nie muszą wyłożyć od razu ogromnych pieniędzy na napisanie oprogramowania sklepu, bez gwarancji czy będzie działać i spodoba się klientom. A rozwiązanie Comarch działa u setek klientów i jest sprawdzone. Dzięki temu nie ponosimy też dużego ryzyka finansowego. Chętnie w oprogramowanie e-Sklepu Comarch wchodzą działające sklepy, poszukujące narzędzia, które będzie w sposób zautomatyzowany współpracować z systemem ERP, globalnymi platformami eCommerce oraz firmami kurierskimi. Wdrożenie e-Sklepu Comarch wraz z całym środowiskiem powoduje skokowy wzrost sprzedaży oraz jakości obsługi klienta i przy znaczącym obniżeniu kosztów oraz czasu realizacji zamówienia.

Fortinet – bezpieczne prowadzenie biznesu eCommerce

Branża eCommerce jest obiektem coraz częstszych ataków hakerskich. Dzieje się tak, ponieważ rośnie liczba ludzi kupujących w sieci, a sklepy internetowe mają coraz zasobniejsze bazy Klientów co przyciąga zainteresowanie cyberprzestępców. Niestety według badań utrata danych osobowych oznacza dla firmy utratę reputacji, wysokie kary z tytułu RODO, a w konsekwencji może spowodować bankructwo. Zabezpieczenie zasobów sieciowych jest jedną z kluczowych kwestii obok stworzenia przyjaznej platformy czy zapewnienia wysokiej jakości obsługi.

Produkty z rodziny Fortinet pozwalają kompleksowo zabezpieczyć firmę przed takimi zagrożeniami jak między innymi: ataki hakerów, szyfrowaniem dysków czy utrata danych z winy pracownika. Przewagami rozwiązań Fortinet nad konkurencją są kompleksowość oraz skalowalność. Opierając się na rozwiązaniach tej marki można stworzyć kompleksową ochronę sieciową całego sklepu, pracowników oraz danych Klientów.

circle-cropped

Albert Brzozowski

Dyrektor IT

+48 781 418 168

albert.brzozowski@tbp.com.pl

Okiem eksperta Technology Business Partners:

Klienci robiąc zakupy przekazują sprzedawcy wrażliwe dane takie jak adres e-mail, numer telefonu czy adres zamieszkania. Zabezpieczenie ich przed atakami powinno być priorytetem każdego przedsiębiorstwa z branży eCommerce. Jako firma świadcząca usługi IT dla firm rekomendujemy klientom produkty firmy Fortinet, które tworzą zintegrowane środowisko. Dzięki temu można zabezpieczyć firmę bardziej kompleksowo i w lepszej cenie, niż dobierając do siebie rozwiązania różnych firm. Po drugie zyskujemy gwarancję, że ochrona zasobów IT będzie współgrać i działać w zharmonizowany sposób.