PROXMOX1
Proxmox TBP Technology Business Partners

Darmowe środowisko do wirtualizacji serwerów

Proxmoc Virtual Environment to nowoczesne oraz kompleksowe rozwiązanie dla przedsiębiorców. To funkcjonalny, open sourcowy oraz przyjazny w obsłudze system, który umożliwia zarządzanie serwerami w wirtualnych środowiskach. Dzięki niemu można w dowolny i swobodny sposób zarządzać przestrzenią dyskową, a także maszyną wirtualną. System stwarza możliwość tworzenia wysokiej dostępności klastrów i wirtualnych sieci komputerowych.

Technologia KVM jest elementem budulcowym wirtualizację serwerów, a z kolei ich konteneryzacja jest oparta o technologię OPenVZ. Zarządzaj serwerami, które opierają się o Windows oraz Linux, wybierając Proxmox.

Jakie są główne zalety

Proxmox Virtual Environment?

W pełni darmowe oprogramowanie

Żaden przedsiębiorca nie lubi kumulować wydatków oraz zbędnych kosztów, które uniemożliwiają zrównoważony rozwój biznesu. Dlatego Proxmox Virtual Environment działa na licencji GNU Affero General Public License, wersja 3 (GNU AGPL, v3). To niezwykle profesjonalne narzędzie, którego wysoka jakość sprosta oczekiwaniom każdego przedsiębiorcy.

Współpraca z kluczowymi rozwiązaniami na rynku przedsiębiorstw

Bardzo ważne jest, aby dostosować się do wymagań oraz oczekiwań wszystkich firm, dlatego nasz produkt Proxmox VE działa na serwerach zarówno Windows, jak i Linux, próbując tym samym sprostać oczekiwaniom wszystkich osób.

Gwarancja najwyższego bezpieczeństwa

Zagwarantowanie bezpieczeństwa sprawia, że odbiorcy produktów Proxmox VE ufają mu i nie boją się z niego korzystać. Jest to dla nas niezwykle ważne, dlatego dostosowujemy go w taki sposób, aby zapewnić spokój użytkowania. Wbudowany jest firewall oparty na Linux netfilter. Ponadto nasze rozwiązanie posiada dwa typy autoryzacji - hasło ograniczone czasowo oraz klucz bezpieczeństwa YubiKey.

Niezwykle łatwe zarządzanie

Promox VE został wzbogacony w przystępną konsolę, pozwalającą na sprawne zarządzanie zasobami wykorzystując interfejs graficzny. Innym sposobem komunikacji pracowników z systemem jest wiersz polecenia skierowany dla bardziej zaawansowanych. Ze względu na udostępnienie konsoli zarządzającej poprzez stronę internetową, użytkownik może wprowadzać zmiany z każdego miejsca.

Wbudowane rozwiązanie do wykonywania kopii zapasowej

Umożliwiamy regularne i w pełni zautomatyzowane robienie kopii zapasowej danych całych maszyn, a także ich sprawne przywracanie.

Profesjonalne wsparcie

Producent udostępnia użytkownikom możliwość wykupienia opcji serwisowania systemu i kompleksowego wsparcia podczas korzystania z produktu Promo VE. Usługę można nabyć poprzez Technology Business Partners.

GDZIE WARTO ZASTOSOWAĆ

Proxmox Virtual Enviroment?

  • 01

    Dla firm planujących wdrożyć rozwiązanie typu private cloud.

  • 02

    Jako środowisko dla rozwiązań wysokiej niezawodności (High Availability).

  • 03

    Dla firm, które mają zróżnicowane wymagania na usługi w wirtualnym środowisku.

Najczęściej zadawane pytania

Do czego służy Proxmox?

Jest narzędziem ułatwiającym obsługę wirtualizacji maszyn.

Ile kosztuje licencja na Proxmox?

Proxmox jest darmowym narzędziem opartym o Linux. W związku z tym licencja jest całkowicie bezpłatna.

Czy jest możliwość wykupienia profesjonalnego wsparcia dla Proxmox?

Tak, TBP oferuje płatne wsparcie producenta systemu.

Skoro Proxmox jest darmowy, to czy jest bezpieczny?

Cały kod Proxmoxa jest jawny więc każdy może zweryfikować jego zawartość. Powiedzenie mówi, że „co dwie głowy to nie jedna” a w przypadku Proxmoxa weryfikację przeprowadzili nie tylko informatycy producenta, ale również społeczność, która z niego korzysta.