Optima-text
optima_erp_logo2-1H

Wsparcie w rozwoju mikro i średnich przedsiębiorstw

To najpopularniejszy w kraju system zarządzania małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Składa się on z 10 modułów takich jak faktury, płace, kasa/bank, sprzedaż, handel z magazynem, CRM i serwis, raportowanie i analizy, finanse i przepływy pieniężne, rozwiązania mobilne oraz sprzedaż w Internecie.

Wszechstronność rozwiązań Comarch ERP Optima pozwala na zastosowanie systemu w każdej branży. Ze względu na jego zgodność z regulacjami i obowiązującymi normami, może być wykorzystany również przy obsłudze biur rachunkowych i kancelarii doradców podatkowych.

KIEDY NAJLEPIEJ

Wdrożyć system ERP?

Systemy ERP wbrew błędnemu przekonaniu nie są przeznaczone wyłącznie dla dużych przedsiębiorstw. Modułowe oprogramowanie pozwala kontrolować mniejsze, nawet jednoosobowe firmy dostosowując zakres funkcjonalności do ich potrzeb.

Wdrożenie systemu ERP rozwiąże następujące wyzwania operacyjne:

Zmniejszenie długofalowych kosztów działalności

Dzięki tej operacji możliwe jest uporządkowanie danych, a także znaczne usprawnienie efektywności procesów firmy. Dzięki integracji danych w jednym systemie niwelowane są koszty pomyłek pracowników oraz zmniejsza się obciążenie kadry firmy powtarzalnymi czynnościami.

Wzrost wydajności procesów

System Comarch ERP Optima eliminuje rutynowe, mechaniczne czynności, usprawniając przez to realizację procesów. Dodatkowo wykorzystując oprogramowanie można uzyskać uporządkowany przepływ informacji i obieg dokumentów.

Łatwość w podejmowaniu działań

Poprzez prezentację danych na wykresach, raportach oraz wykorzystanie analiz, można będzie szybciej zadecydować o konkretnym działaniu. Takie operacje dzięki pracy systemu da się wykonać automatycznie – za pomocą kilku kliknięć bez konieczności angażowania pracowników.

Zwiększenie bezpieczeństwa danych

Dzięki systemowi ERP łatwo przechowywać informacje, do których automatycznie tworzona jest kopia zapasowa. Program daje również możliwość szybkiego dostępu i zarządzania informacjami dla użytkowników.

Projekt wdrożeniowy

ERP w Technology Business Partners - jak wygląda?

 • 01

  Analiza potrzeb klienta

  Określając wstępne oczekiwania Klienta znacznie łatwiej jest przygotować system skupiony na konkretnych potrzebach oraz w pełni zgodny z wymaganiami.

 • 02

  Opracowanie rozwiązania

  Wykorzystując możliwości, wiedzę i doświadczenie, a także umiejętność pracy w zespole przygotowujemy plan wdrożenia systemu, zgodnie z wytycznymi klienta.

 • 03

  Prezentacja rozwiązania potencjalnemu klientowi wraz z kosztorysem

  Przed instalacją oprogramowania zawsze przeprowadzamy konsultację z Klientem, podczas której przedstawiamy projekt ze wszystkimi szczegółami. Na spotkaniu prezentujemy również kosztorys inwestycji.

 • 04

  Realizacja projektu

  Sprawnie i kompleksowo wprowadzimy systemy ERP zgodne ze wcześniejszymi ustaleniami. Proces realizacji obejmuje instalację oprogramowania, przetestowanie systemu i usunięcie ewentualnych usterek.

 • 05

  Odbiór projektu przez klienta, przekazanie dokumentacji technicznej

  Podczas tego etapu klient uzyska dostęp do systemu i oceni stopień jego funkcjonalności. Firma przedstawi również zasady obsługi programu oraz przekaże raport dotyczący wykonanych prac i dokumentację techniczną.

 • 06

  Utrzymanie

  Proces przygotowania systemów ERP nie ogranicza się do instalacji modułów. Po zakończeniu wdrażania oprogramowania, firma Technology Business Partners zajmuje się kontrolą i utrzymaniem systemów, a także dalszym rozwojem ich możliwości.

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest system ERP?

Jest to system do zarządzania firmą, który ułatwia pracę zarówno menadżerom jak i pracownikom liniowym poprzez automatyzację powtarzalnych czynności oraz łatwy dostęp do wszelkich informacji.

Jakie odniosę korzyści z wdrożenia systemu ERP?

System ERP generuje duże oszczędności – firmy, które wdrożyły Comarch ERP obniżyły je średnio o 57%. Uzyskasz również wyższą wydajność ponieważ Twoi pracownicy będą mieli więcej czasu na realizację kluczowych zadań. Ułatwisz sobie podejmowanie decyzji oraz planowanie, dzięki stałemu dostępowi do dokładnych i aktualnych informacji.

Czy system ERP jest wyłącznie dla dużych firm?

Nie systemy ERP są dostosowane również do mikrofirm. Im wcześniejsze jest stadium rozwoju firmy, w którym podjęła decyzję o wdrożeniu ERP tym większe zostaną uzyskane korzyści w przyszłości.

Warto kupić i wdrożyć system ERP samemu czy skorzystać z pomocy fachowców?

Zdecydowanie skorzystać z pomocy fachowców. Pomimo, że systemy ERP są łatwe w obsłudze to ich maksymalne wykorzystanie jest zależne od wdrożonych automatyzacji oraz profesjonalnego szkolenia z obsługi. Po drugie świadomy wybór ERP dla osoby spoza branży jest trudny, dlatego warto powierzyć to doświadczonemu partnerowi.

Czy jak wdrożę ERP to system będzie działać na zawsze?

Wdrożenie systemu ERP jest wejściem na nową ścieżkę rozwoju biznesu. Zakup i udane wdrożenie jest tylko jej początkiem. Systemy ERP odznaczają się dużą elastycznością i zmieniają się na przestrzeni czasu, tak jak zmieniają się firmy oraz rynki, aby zawsze spełniać wymagania użytkowników.