Fortinet text-2
Fortinet_logoH

Bezpieczeństwo sieciowe

Poszukujesz funkcjonalnego rozwiązania, które zapewni Ci dostęp zarówno do sprzętu, jak i nowoczesnego oprogramowania? Wybierz Fortinet - to podwójna korzyść, ponieważ zyskujesz oba elementy: oprogramowanie (Fortinet) oraz sprzęt (Fortigate) z dziedziny bezpieczeństwa teleinformatycznego i obsługi sieci z rodziny UTM (Unified Threat Management). Można je podzielić na osiem działów.

Bezpieczeństwo sieciowe

Prezentowane rozwiązania mają na celu uchronić sieć firmową przed coraz częstszymi atakami hakerów, a ponadto ułatwiają administrowanie za pomocą intuicyjnego panelu. Fortinet ma również w swojej ofercie także rozwiązane dedykowane dla przedsiębiorstw mających rozproszoną strukturę sieciową SD-WAN (różne lokalizacje, różni dostawcy Internetu etc.).

Bezpieczny dostęp

Obejmuje on narzędzia do weryfikacji tożsamości użytkowników końcowych. Jest to coraz chętniej wybierane rozwiązanie, z którego warto skorzystać m.in. do zabezpieczenia dostępu do kluczowych danych przedsiębiorstwa czy też odpowiedniego zabezpieczenia firmowej sieci Wi-Fi.

Bezpieczeństwo urządzeń sieciowych

Żyjemy w czasach, gdy dochodzi do coraz częstszych ataków hakerskich. Nie da się ukryć, że tak naprawdę każde urządzenie podłączone do Internetu może być celem ataku. Dlatego też powstały nowoczesne i kompleksowe zabezpieczenia z rodziny Fortinet. Są one niezawodną metodą na zbudowanie „systemu immunologicznego” maszyn. Zapewnienie ich niezakłóconego działania to jedno z wyzwań, które stoi przed przedsiębiorstwami w dobie technologii 5G.

Bezpieczeństwo aplikacji

Zaprojektowana została wyjątkowa platforma służąca do ochrony aplikacji internetowych - takich jak na przykład poczta elektroniczna czy Office 365. Jej celem jest także zapewnienie odpowiedniej ciągłości działania i zadowalającej szybkości. Rodzina rozwiązań Fortinet zabezpieczająca aplikacje ma w swojej ofercie zarówno fizyczne urządzenia, jak i aplikację, którą można zaimplementować w chmurze.

Bezpieczeństwo chmury hybrydowej

Rozwiązanie to zostało oparte o next genration fire-wall (NGFW), czyli wirtualną maszynę. Jej celem jest egzekwowanie ustalonej polityki bezpieczeństwa (np. dopuszczanie wyłącznie urządzeń o określonym adresie IP). Rozwiązanie możliwe jest do wykorzystania pośród popularnych środowisk chmury publicznej tj. AWS, Google Cloud, Azure, Oracle Cloud, Alibaba Cloud. Jest ono również kompatybilne z wirtualizatorami chmury prywatnej VMware, Nutanix, Cisco, OpenStack.

Bezpieczeństwo użytkowników

Statystyki są przerażające. Według nich 71% ataków hakerskich celuje w podatność, jaką jest niewiedza użytkowników. Dlatego działamy także w celu zabezpieczenia tego najbardziej krytycznego z obszarów bezpieczeństwa przedsiębiorstwa. Jedynym skutecznym środkiem zapobiegawczym jest monitoring aktywności użytkowników końcowych, wyłapywanie celowych/przypadkowych naruszeń oraz aktywna ochrona.

Urządzenia wideokonferencji

Poufność spotkań wewnętrznych, na których omawiane są projekty, technologie czy relacje z kluczowymi klientami, jest bardzo ważna. Wiele, zwłaszcza „bezpłatnych” rozwiązań przetwarza treści rozmów na swoich serwerach. Fortinet opracował rozwiązania zapewniające szyfrowanie treści, pozwalające zachować treść rozmowy wyłącznie pomiędzy jej użytkownikami.

Usługi

Dostosowujemy swoje rozwiązania do indywidualnych potrzeb Klientów. Dlatego też Firma oferuje płatne subskrypcje wsparcia dla osób administrujących jej produktami.

Najczęściej zadawane pytania

Czy moja firma powinna zabezpieczać komputery i smartfony?

Jeżeli Twoja firma posiada komputery lub inne urządzenia podłączone do Internetu, to jest narażona na infekcje szkodliwym oprogramowaniem. Bez wątpienia powinna się ona zabezpieczyć.

Mam oprogramowanie antywirusowe po co mi rozwiązanie firmy Fortinet?

Niestety oprogramowanie antywirusowe będzie nieskuteczne, w przypadku gdy wirus infekujący Twój system nie będzie zdefiniowany w bazie oprogramowania (tzw. 0 day wirus). Zwykłe oprogramowanie antywirusowe nie ochroni także przed działaniem hakera.

Jakie mogą być konsekwencje braku zabezpieczeń?

Konsekwencje braku odpowiednich zabezpieczeń są przerażające. Utrata danych, zaszyfrowanie dysków, uszkodzenie posiadanego sprzętu, kradzież pieniędzy z rachunku firmowego. Jednak najbardziej dotkliwymi skutkami takiego ataku są paraliż działalności biznesowej i przede wszystkim utrata reputacji.

Prowadzę małą firmę czy mnie też problem dotyczy?

Tak, ilość cyberprzestępców w sieci rośnie, tak jak ilość ataków. Po drugie mniejsze firmy są bardziej podatne na ataki i łatwiej wyłudzić od nich okup.

Czy TBP pomoże zabezpieczyć moją firmę przed atakami hakerów?

Tak, posiadamy światowej klasy rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo w sieci. Kluczową kwestią ochrony przed hakerami jest umiejętność rozpoznania podatności i specyfiki klienta, a następnie dobranie adekwatnych narzędzi. Posiadamy aktualne certyfikaty potwierdzające odbycie szkoleń w tym zakresie.